História klubu sa začala vo Veľkom Záluží už v roku 2003, vtedy však nebol riadne registrovaný. Boli sme iba partia jazdcov, ktorá na ulici skúšala prvé skoky na bicykloch a už v roku 2006 sa nám podarilo zorganizovať prvý pretek v cyklotriale. V roku 2007 bol založený Cyklotrial Team, ktorý sa venoval prevažne cyklotrialu. V súčasnej dobe sa náš klub začal venovať aj iným odvetviam cyklistiky a preto nesie názov Cyklo Team Veľké Zálužie. Sme občianske združenie, ktoré bolo založené členmi a sympatizantmi cyklotrialu v obci Veľké Zálužie. Klub je registrovaný na Ministerstve vnútra aj na Slovenskom zväze cyklistiky (SZC) v odvetviach trial, BMX a MTB. Momentálne sa klub venuje jazde na pumptrackovej dráhe a cyklotrialu.

Počas celej doby bolo naším klubom zorganizovaných viac než 20 pretekov na úrovni Slovenského pohára ale aj Majstrovstiev Slovenska v Triale aj Pumptracku s medzinárodnou účasťou.

V súčasnosti venujeme energiu do našej nastupujúcej generícií, ktorej vytvárame podmienky pre športovanie, budujeme klubovú komunitu, organizujeme tréningy, podujatia a kempy a iné spoločné aktivity, ktoré pozitívne vplývajú na naše deti a mládeže.