Cyklopark sa nachádza v areáli Športového klubu vo Veľkom Záluží. Miesto je otvorené nonstop. Je to úplne zadarmo. Večer do 21:00 osvetlené !

Trialpark

Časť cykloparku určená pre cyklotrialistov obsahuje prekážky tvorené kameňmi, drevami, betónovými prefabrikátmi a pneumatikami. V našom trialparku nájdu možnosti na tréning amatéri ale aj profesionálny jazdci. Najčastejšie ho využívajú lokálny jazdci a jazdci z Nitrianskeho regiónu, ktorí jazdia cyklotrial. Najviac jazdcov tu však nájdete počas sútaží, ktoré sa tu organizujú. Trialpark sa na tomto mieste nachádza od roku 2004.

Pumptrack

Pumptacková dráha o dĺžke 50 metrov, bola otvorená v máji v roku 2019 ako 1. asfaltová v Nitrianskom kraji. Táto dráha bola neskôr v roku 2021 dobudovaná o ďalších 100m jazdnej dráhy. Na novej dráhe sa v tom roku jazdili Majstrovstvá Slovenska.  Keďže u nás je vybudovaný povrch z asfaltu máme otvorené možnosti využitia. Na pumptracku jadzí na bicykli avšak môže sa tu jazdiť aj na kolobežke, skateboarde, longboarde ale aj na korčuliach. Dráha je určená pre všetky vekové kategórie.

Skate & scooter zóna

V roku 2023 bola v areáli dobudovaná zóna Skate & scooter zóna, ktorá je riešená ako celobetónová stavba, ktorá je súčasťou pumptrackovej dráhy, ktorá je určená pre skateboardistov, kolobežkárov, BMX bicykle či korčule a slúži ku športovému vyžitiu. Táto zóna je určená pre aktívny odpočinok, športové aktivity vo voľnom čase. Možnosť aktivity mládeže v športovom duchu predchádza kriminalite. Stavba má verejný charakter a slúži k športu a relaxáciíí širokej verejnosti.

Deti pumptrack milujú !
Určite poznáte ten stav, kedy už neviete ako by ste zabavili vaše deti. Ukážte im video alebo s nimi vyskúšajte jazdu na pumptracku. Pumptrack je veľmi atraktívny pre deti a je návykový. Vezmite deťom čokoľvek čo má kolesá a skúšajte a uvidíte, že si pumptrack zamilujú.

Miesto záujmu

Všimli sme si, že sa častokrát iba niekto príde pri pumptrackovú dráhu a pozerá sa a prečíta informácie na tabuli prípade si sadne v oddychovej zóne na lavičku. Niekedy sa máme možnosť s niektorými návštevníkmi aj porozprávať. Vždy sme sa stretli s pozitívnou reakciou na toto miesto, čo nás teší a motivuje k tomu aby sme v našich aktivitách pokračovali.

Oddychová zóna a okolie

Výhodou nášho areálu je , že vedľa je vybudovaná oddychová zóna, kde si deti môžu oddýchnuť prípadne, že by bola dráha príliš obsadená. V tesnej blízkosti na nachádza aj detské ihrisko. Uzatovrený športový areál ešte ponúka futbalové ihrisko, multifunkčné ihrisko aj pódium.

Spájame generácie

Na pumptracku je krásne to, že je vhodný pre všetky vekové kategórie. Častokrát sa stáva, že sa na dráhe a stretávajú rôzne vekové a výkonnostné kategórie. Na túto situáciu sa pozeráme pozitívne nakoľko pri jazde na pumptracku je potreba dodržiavať toleranciu voči deťom,  mladším alebo menej skúseným jazdcom a teda spájame generácie prispievame k ich vzájomnému spolunažívaniu.

Kultúra a šport

Vybudovanie pumptrackovej dráhy vytvorilo nové príležitosti pri organizáciu podujatí, tréningov, prípadne kempov, strentnutí čo prispieva z rozvoju kultúry a športu v našom regióne.